IFOY AWARD 2019

14.5.2019

IFOY AWARD 2019 v kategorii „Counter Balanced Truck“ ocenil tříkolku TX 3 od UniCarriers Europe!

Mezinárodní porota vybrala elektrický čelní vozík z řady TX s nosností 1600 kg jako nejlepší novou verzi roku.

unicarriers TX3

Čelní vozík roku 2019

Rozhodnutí poroty vycházelo z praktické kombinace lepší ergonomie, dobré viditelnosti, nízké spotřeby energie a pohodlného celoelektrického systému řízení.

„Nejdůležitější novinkou je volně se otáčející loketní opěrka, která je k dispozici buď s mini volantem známým ze segmentu vozíků nebo s normálním volantem. Zajišťuje lepší držení těla. Kromě toho, vozík skóruje s konceptem ProVision, který poskytuje lepší 360-stupňový panoramatický výhled. Kromě jiného, šikmý okraj střechy, nízká palubní deska a dvě boční okna, která jsou na trhu jedinečná, poskytují vynikající výhled z kabiny. Zákazníci se také mohou těšit na nízkou spotřebu energie. To z něj činí mimořádně úsporný elektrický vysokozdvižný vozík na trhu, “vysvětlila porota.

S novou řadou TX nabízí výrobce svým zákazníkům multifunkční modelovou řadu pro vnitřní i venkovní použití. Tří a čtyřkolové elektrické čelní vozíky s objemem od 1,3 do 2,0 tun a výškou zdvihu až 4,75 m jsou vhodné pro různé víceúčelové aplikace a všechna průmyslová odvětví. Testovací vozík TX3 je dodáván s rozsáhlou škálou funkcí, včetně indikátoru hmotnosti a varování před přetížením.

Další vyzdvižení: Systém podpory stability monitoruje jízdní bezpečnost vozíku. Tato funkce měří úhel natočení, zatížení a rychlost pro zajištění stability VZV. Navíc nástroj Dynamic Cornering Control automaticky snižuje rychlost při zatáčení, což dává řidiči dobrý pocit bezpečnosti i při těžké každodenní práci. Nová elektricky ovládaná parkovací brzda také zvyšuje provozní bezpečnost. Aplikuje se automaticky při zastavení vozíku a umožňuje zastavení vozíku na rampě a nepřetržitý start s jednoduchou funkcí restartu.

V IFOY testu, TX3-16 s 48V / 625Ah baterie byla mírně nad tržním průměrem, pokud jde o spotřebu energie, ale potřeboval méně energie než jeho předchůdce. Podle IFOY testu jsou lepší hodnoty zčásti způsobeny elektrickým řízením a zlepšeným využitím energie.

Ocenění duben 2019, Vídeň
Kategorie: Čelní vozík, skladovací technika, skladové vozíky, speciální funkce roku

Čelní vysokozdvižný elektrický vozík TX3 porazil tvrdou konkurenci a získal ocenění International Forklift of the Year (IFOY) v kategorii čelních vozů. Odborná porota, která udělila ocenění, zaznamenala vynikající ergonomický design vozu a jeho viditelnost.

IFOY AWARD 2019

EU flag

Proč Starlift

- působíme v celé České republice

- jsme odborníky na vozíky již od roku 2002

- dodáváme kvalitní náhradní díly

- autorizovaný servis vozíků UniCarriers

NTdiYT